Ja lauksaimniecības dzīvnieki (vilku uzbrukumu, klejojošu suņu, u.tml. iemeslu dēļ) gājuši bojā ganību periodā (no 15.maija līdz 15.septembrim) vai saistītā ienākumu atbalsta turēšanas periodā (aitām no 1.marta līdz 31.maijam; kazām no 15.maija līdz 15.augustam), nepieciešams par to informēt ne tikai Lauksaimniecības datu centru, bet arī Lauku atbalsta dienestu. Informējot dienestu, ir jāapraksta situācija, jānorāda datums, lauksaimniecības dzīvnieku skaits un reģistrācijas numuri (ja cietuši lauksaimniecības dzīvnieki, kam noteikta individuāla apzīmēšana).
https://www.laaa.lv/data/uploads/Uzaukums_aitu_audzetajiem_uz_LDGRS.docxĪss situācijas skaidrojums

Stājoties spēkā Eiropas Parlamenta un Padomes Regulai (ES) 2016/1012 par zootehniskajiem un ģenealoģiskajiem nosacījumiem dzīvnieku audzēšanai, tīršķirnes vaislas dzīvnieku, krustojuma vaislas cūku un to reproduktīvo produktu tirdzniecībai Savienībā un ievešanai tajā (skatīt šeit), 2019. gadā tika sagatavota Latvijas tumšgalves šķirnes vecā tipa aitu saglabāšanas programma. LDC piešķirtais šķirnes kods LT, bet ciltsgrāmatā uzņemto aitu un teķu ciltsmarka LTvt. Saglabāšanas programma tika īstenota līdz 30.09.2023. gadam.
03.11.2023 10:56
2.decembrī Līgatnes kultūras namā LAAA aicina savus biedrus ar ģimenēm uz Ziemas balli, lai atzīmētu LAAA 25 gadu jubileju.
Vakara programmā labāko saimniecību apbalvošana, dažādi priekšnesumi, labdarības izsole un loterija.
Labdien Latvijas tumšgalves vecā tipa (LTvt) aitu šķirnes audzētāji!

Lūdzu iepazīstieties ar jaunāko informāciju no Zemkopības Ministrijas par LTvt šķirnes (ģenētisko resursu) atbalsta kārtību un pieteikšanās laikiem.
19.septembrī notiks ikgadējais LAAA biedru pieredzes brauciens.
Šogad apmeklēsim 2 saimniecības - vienu Latvijā, otru Lietuvā.
Sadarbības partneri
Lauksaimnieku Organizāciju Sadarbības Padome
Zemnieku Saeima
LIETUVOS AVIŲ AUGINTOJŲ ASOCIACIJA