Info lapa 16.11.2021

16.11.2021 09:34

Šajās dienās ir izsūtīti kalendāri 2022.gadam ar Latvijas pasts starpniecību.

Ja līdz novembra beigām neesat saņēmuši, dodat ziņu, rakstot uz info@laaa.lv.


Ziemassvētku balle decembra sākumā diemžēl nenotiks, ņemot vērā epidemioloģisko situāciju valstī.


Nākošnedēļ, 25.novembrī plkst. 10:30 platformā ZOOM notiks LAAA valdes sēde.

Pieejas saite tiks izsūtīta e-pastos 24.novembrī.


2021. gada 1.-2.decembrī Vidzemē notiks biedrības "Latvijas aitu audzētāju asociācija" organizētās divu dienu mācības "Aitkopības produkcijas pārstrāde, kvalitātes nodrošināšana.".

Mācību praktiskā daļa notiks gan saimniecībā 3D development, gan SIA AIBI.

Teorijas daļa notiks nometņu centrā Ērgļa spārni ("Lazdas", Ērgļu pagasts, Madonas novads).
Lektores - Inga Platpīre, Daina Kairiša.
Ar mācību programmu var iepazīties pielikumā. Apmeklējot divu dienu mācības, pārraugiem kā ierasts tiks piešķirtas 16h (8h teorija, 8h prakse).
Līdzmaksājums par dalību divu dienu mācībās ir 13,00 euro mazajām saimniecībām un mežsaimniecības pakalpojumu uzņēmumiem, kam pēdējā noslēgtā gada apgrozījums nepārsniedz 15 000 euro, un meža zemes īpašniekiem un tiesiskajiem valdītājiem ar meža zemes platību līdz 50 hektāriem. Pārējiem līdzmaksājums sastāda 65.00 euro.
Mācības ietver gan teorētiskās, gan praktiskās nodarbības.
Pieteikšanās obligāta, dalībnieku skaits ierobežots (grupā max 20 cilvēki).
Visiem, kuri būs apmeklējuši vismaz 75%, tiks izsniegts apliecinājums.
Dalībai mācībās aicinām pieteikties, zvanot pa tālr. 25669918 vai rakstot uz e-pastu: info@laaa.lv.
Pirms apstiprināsim Jūsu reģistrāciju, lūgums aizpildīt un elektroniski atsūtīt Mācību dalībnieka reģistrācijas veidlapu.
Papildus aicinām atsūtīt skanētus arī citus saistošus dokumentus, kas pierāda Jūsu iesaisti nozarēs (lauksaimniecības un pārtikas ražošanas nozare vai pārtikas ražošanas nozare vai mežsaimniecības nozare).
Kā saistošie dokumenti var būt, piemēram, Zemesgrāmata, kas apliecina, ka Jūsu īpašumā ir lauksaimniecības zeme, mežs; EPS izdruka, ja Jūs 2021.gadā esiet pieteicies platību maksājumiem; saimnieciskās darbības veicējiem D3 veidlapas kopija; juridiskām personām gada pārskata kopija; uzņēmuma (z/s) darbiniekiem izziņa par to, ka strādā uzņēmumā (darba līgums nav jāiesniedz), par ģimenes locekļiem -skaidrojumu ieraksta Mācību dalībnieka reģistrācijas veidlapā sadaļā Piezīmes –radniecības saistību ar uzņēmuma īpašnieku, kā arī informāciju par to, ka klausītājs ir iesaistīts uzņēmuma saimnieciskajā darbībā un ir kopīga mājsaimniecība. Vērtētājiem un pārraugiem - sertifikāta kopija.
Mācību dalībniekiem jāuzrāda Covid-19 sertifikāts, kurš apliecina, ka mācību dalībnieks ir pabeidzis pilnu vakcinācijas kursu pret Covid-19 vai pārslimojis Covid-19 pēdējo 6 mēnešu laikā. Sertifikātu iespējams lejuplādēt vietnē www.Covid19sertifikats.lv.
Mācību dalībniekiem mācību laikā jālieto sejas maskas.


LAAA biedriem ir iespēja abonēt žurnālu Latvijas Lopkopis 2022. gadam par izdevīgāku cenu nekā pastā - viena numura cena - 2,30 eiro, abonements 6 mēnešiem 14,00, un 12 mēnešiem - 28,00 eiro.

Ņemot vērā cenu pieaugumu, katram abonentam ir iespēja pieteikties LLKC ikmēneša informatīvā izdevuma "Lauku Lapa" ar pielikumiem "Čiekurs" (4 reizes gadā) un "Zivju Lapa" (arī 4 reizes gadā) saņemšanai bez maksas.

Ja vēlaties abonēt, tad līdz 29.novembrim atsūtiet uz info@laaa.lv:

- abonētāja vārds, uzvārds;

- adreses;

- abonēšanas periods;

- vai vēlas saņemt arī "Lauku Lapu" drukāto eksemplāru.


12.novembrī notika LLKC organizēta tiešsaistes konference par kopējo lauksaimniecības politiku no 2023.gada.

Ja nepaspēji pieslēgties tiešraide, tad to ir iespējams noklausīties atkārtojumā.
https://www.facebook.com/LLKCOzolnieki/videos/4932601046750915


Pieejams videoieraksts arī no konferences "Vai viegli būt jaunam laukos?”.

To var noskatīties šajā saitē:
http://www.laukutikls.lv/nozares/uznemejdarbiba-lauksaimnieciba-partika/raksti/pieejams-konferences-vai-viegli-jaunam-laukos


No 2021.gada 5.novembra lauksaimnieki var sākt aizpildīt informāciju Vienotajā platību maksājumu iesniegumā nākošajai saimniekošanas sezonai – Provizorisko iesniegumu.

Ja nepieciešams, Provizoriskā iesnieguma sadaļā vai Lauku bloku precizēšanas sadaļā LAD Elektroniskajā pieteikšanās sistēmā (EPS) var veikt lauku bloku precizēšanu.

Lauku atbalsta dienesta Eiropas Savienības Tiešo maksājumu departamenta direktors Aigars Šmelds atzīst: “Iepriekšējā gadā iespēju sagatavot Provizoriskos iesniegumus izmantoja vairāk nekā 2500 lauksaimnieku. Kā pozitīvo ieguvumu viņi atzina iespēju pakāpeniski aizpildīt informāciju platību maksājumu vienotajā iesniegumā, kā arī plānot zaļināšanas un citu prasību izpildi.”

Pabeigt platību maksājumu iesnieguma iesniegšanas procesu varēs 2022.gada aprīlī un maijā.


Iznākusi novembra Lauku lapa.

http://www.laukutikls.lv/sites/laukutikls.lv/files/informativie_materiali/lauku_lapa_nr._11_200.pdf


LLKC nedēļas aktuālitātes:

http://www.laukutikls.lv/sites/laukutikls.lv/files/informativie_materiali/lauku_e-lapa_12.11.2021.pdf


Pielikumā LOSP Info lapa.